Slovensky English Deutsch Česky Polski Magyar Russian >:   
IP6-MG

IP6, inozitol a glukán - úspešne používaná kombinácia pri onkologických ochoreniach. Uplatnuje sa aj pri regenerácii srdcovocievneho systému.

Používa sa pri:
  • onkologických ochoreniach
  • vysokej hladine cholesterolu v krvi
  • srdcovo-cievnych ochoreniach (ateroskleróza)
  • podporuje imunitný systém
  • pôsobí ako silný antioxidant
  • chráni bunky a tkanivá hrubého creva, mozgu, prsníkov a prostaty pred negatívnym vplyvom volných radikálov


Pôsobenie úcinných látok v prípravku na odstranovanie prícin ochorení na základe najnovších skúseností:

IP6 (inozitol hexafosfát)
chráni pred infarktom a zlýhaním srdca - znižuje hladinu cholesterolu v krvi. IP6 napomáha regulovat proliferáciu a diferenciáciu buniek, cím zasahuje do procesu nekontrolovatelného množenia a rastu buniek pri vzniku nádorového procesu (ako je rakovina prsníka, prostaty, plúc, pokožky, pecene, mozgu, leukémia a lymfómy). Zvyšuje aktivitu K-buniek, ktoré sú súcastou bunkovej imunity (úcinkujú bez úcasti protilátok) a zvyšuje tvorbu tumor-supresorových génov p53, ktoré úcinkujú v poškodených bunkách - zabranujú ich rozmnožovaniu a navodzujú v nich naprogramovanú bunkovú smrt (apoptózu). IP6 je silný antioxidant, chráni pred vznikom oblickových kamenov, má protivírusové a antikarcinogénne úcinky. Úcinok IP6 sa znacne zvyšuje ak sa kombinuje spolu s inozitolom.

Inozitol sa štruktúrou podobá cukrom, avšak nevyvoláva produkciu inzulínu v tele. Podiela sa na znižovaní hladiny cholesterolu. Zabezpecuje zdravé vlasy, rast vlasov a pomáha kontrolovat hladinu estrogénov, chráni prsia pred vznikom hrciek. Inozitol je dôležitou zložkou fosfolipidov, ktoré tvoria membránu všetkých buniek v tele. Je potrebný pre správnu funkciu a rast nervových buniek. Pomáha pri problémoch s centrálnou nervovou sústavou: depresia, Alzheimerova choroby, schizofrénia.

Beta-glukán je prírodný imunostimulátor. Zvyšuje odolnost organizmu voci vírusovým, bakteriálnym, plesnovým a parazitárnym ochoreniam. Je urcený najmä pre ludí so zníženou imunitou, ako aj pre starších ludí, pretože glukán aktivuje leukocyty (biele krvinky), ktoré sú zložkou imunitného systému. Beta-glukán kontroluje hladinu cholesterolu v krvi - znižuje LDL-cholesterol a zvyšuje hladinu HDL-cholesterolu. Pomáha pri liecbe a prevencii chronickej gastritídy, artritídy, aterosklerózy. Je vhodné ho užívat ako prevenciu a pri liecbe onkologických ochorení. Glukán výrazne vplýva na navodenie priaznivého antioxidacného stavu organizmu - zvyšuje aktivitu superoxiddismutázy, glutationperoxidázy a glutationreduktázy v peceni a zvyšuje aktivitu katalázy v erytrocytoch. Tieto enzýmy majú silnú antioxidacnú aktivitu - chránia organizmus pred širokým spektrom volných radikálov, ktoré sa priebežne dostávajú do organizmu dýchaním, s vodou a s jedlom a výrazne posilnujú protinádorovú aktivitu glukánu. Volné radikály sú jednou z najcastejších prícin vzniku nádorov, pretože v organizme spúštajú retaz oxidacných reakcií, ktoré sa dajú prirovnat k efektu kociek domina.


Inozitol a IP6 majú preukázaný protirakovinový úcinok, ak sa však použije kombinácia oboch látok, ich úcinok sa zvyšuje. Experimentálne štúdie na zvieratách a bunkových kultúrach dokázali, že kombinácia IP6 a inozitolu je úcinná proti rakovine prsníka, plúc a hrubého creva.

Zdroj: Shamsuddin A., et al. Carcinogenesis, 1989


Spôsob užívania: deti 11 až 14 rokov, dospievajúci a dospelí 1 až 2 tablety denne

Skład 1 tabletki:


Zloženie (v 1 tablete):
IP6 220 mg
inozitol 220 mg
glukán 100 mg
hydrolyzovaná želatína 20 mg


Cena zakupu do 100,- zł. / Cena zakupu nad 100,- zł
• pakowanie 60 - 40 € | 30.7 €
freedesign by AGLO solutions 2003, powered by syscom