Slovensky English Deutsch Česky Polski Magyar Russian >:   
VITAMÍN E NOVINKA

Vitamín E je silný antioxidant, chráni bunky (najmä pokožky) pred negatívnym vplyvom volných radikálov, podporuje správnu funkciu krvného obehu, nervového a tráviaceho systému.

 • pomáha pri menštruacných a klimakterických problémoch
 • preventívne pôsobí proti vzniku paradentózy
 • chráni tkanivo pokožky, ocí, pecene a plúc
 • potrebný pre správnu funkciu kostrových svalov, srdcového svalu a svaloviny creva


 • Pôsobenie úcinných látok v prípravku na odstranovanie prícin ochorení na základe najnovších skúseností:

  Vitamín E (tokoferol) patrí do skupiny vitamínov rozpustných v tukoch - je silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred vplyvom volných radikálov. Pomáha predchádzat srdcovým ochoreniam a udržiavat zdravý cievny systém - zabranuje oxidácii LDl-cholesterolu. Vitamín E je potrebný pre normálne trávenie a metabolizmus polynenasýtených mastných kyselín, dalej sa podiela na metabolizme cukrov a bielkovín a na regulácií hormonálnych funkcií. Pri hojení rán zabranuje tvorbe hrubých jaziev. Zmiernuje napätie prsníkov, ktoré sa casto vyskytuje pred menštruáciou.

  Podla niektorých štúdií látky (ako napr. vitamín E), ktoré zvyšujú hladinu katecholamínov v mozgu a chránia pred oxidacnými zmenami môžu zmenšit poškodenie mozgu a spomalit tak proces vzniku Alzheimerovej choroby. Ak sa vitamín E užíva spolu s vitamínom C znižuje sa riziko vzniku stareckej demencie. Kombinácia týchto dvoch vitamínov je tiež úcinná v prevencii vzniku ochorení ocí (šedého zákalu a postupnej degenerácie žltej škvrny).


  Spôsob užívania: 1 tableta denne. Po odporucení lekára je možné dávku zdvojnásobit.


  Skład 1 tabletki:

  Zloženie v 1 tablete:
  vitamín E 200 mg (2 000% OVD)


  Cena zakupu do 100,- zł. / Cena zakupu nad 100,- zł
  • pakowanie 100 tbl. - 15.2 € | 11.8 €
  freedesign by AGLO solutions 2003, powered by syscom