Slovensky English Deutsch Česky Polski Magyar Russian >:   
VLÁKNINOVÝ KOMPLEX

Komplex plnohodnotných vláknin vhodný pri redukcných dietách, športovaní a na doplnenie stravy chudobnej na vlákninu.
 • správna cinnost tráviaceho traktu
 • udržiavanie crevnej mikroflóry
 • znižovanie cholesterolu v krvi
 • pri redukcných kúrach
 • detoxikácia organizmu


 • Vláknina - rastlinné nestrávitelné sacharidy (nazývané tiež balastné látky), ktoré sú súcastou stien rastlinných buniek. Aj ked patria medzi sacharidy, nedodávajú nám v podstate žiadnu energiu, ale pri trávení zohrávajú rozhodujúcu úlohu. Vlákniny sa delia na rozpustné a nerozpustné vo vode.
  Rozpustná vláknina (ako je pektín a hemicelulóza) znižuje kyslost žalúdka, spomaluje vyprázdnovanie žalúdka (v žalúdku existujú receptory spojené s centrom sýtosti v mozgu). Znižuje vstrebávanie tukov a cholesterolu z creva spät do krvi, a tým pomáha znižovat hladinu cholesterolu a tuku v krvi. Znižuje tým riziko vzniku aterosklerózy, mozgovej mrtvice a vzniku žlcových kamenov. Vláknina odvádza z tela toxické látky a odpadové látky vzniknuté pri trávení potravy. Spomaluje aj vstrebávanie cukrov z potravy a tým pomáha ludom chorým na cukrovku.
  Nerozpustná vláknina (celulóza a lignín) nemá vplyv na vyprázdnovanie žalúdka, ale v creve absorbuje množstvo vody, „zmäkcuje“ stolicu a vytvára jej objem. Tým udržuje obsah criev v pohybe, co vedie k prevencii zápchy, rakoviny hrubého creva a divertikulárnych chorôb. Urýchlením priechodu tráveniny crevom sa znižuje tvorba toxických látok, vyplavujú sa karcinogény, žlcové kyseliny a cholesterol.

  V prípravku Vlákninový komplex sú zastúpené rozpustné aj nerozpustné vlákniny, ktoré priaznivo pôsobia na tráviací systém, pomáhajú telu zbavovat sa škodlivých látok, vytvárajú pocit sýtosti, cím sú vhodným doplnkom pri redukcných diétach.

  Amarantová vláknina obsahuje okrem dietnej vlákniny aj cenné prírodné minerály (najmä horcík, vápnik, fosfor, železo, atd.)., upravuje trávenie, preventivne pôsobí proti vzniku hemeroidov a rakoviny hrubého creva, pomáha pri znižovaní hmotnosti.

  Repná vláknina obsahuje vyvážený podiel rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Pomáha pôsobit na znižovanie hladiny LDL-cholesterolu a zvyšovanie hladiny HDL-cholesterolu (dobrého). Pomáha udržiavat normálnu hladinu cukru v krvi.

  Cakanková vláknina (tiež známa ako inulín) je rozpustná vláknina, ktorá sa získava z korena cakanky. Podporuje trávenie a rast priaznivej crevnej mikroflóry, zlepšuje cinnost criev a napomáha vyprázdnovaniu criev. Priaznivo vplýva na vstrebávanie minerálnych látok, najmä vápnika.

  Jablcná vláknina rovnako ako ostatné vlákniny sa podiela na udržiavaní optimálnej hladiny cholesterolu a je úcinná v predchádzaní vzniku civilizacných ochorení (infarkt, srdcovo-cievne ochorenia, onkologické ochorenia - najmä rakovina hrubého creva).

  Ovsená vláknina je zdrojom rozpustnej vlákniny. Znižuje riziko vzniku ochorení srdca (znižovaním cholesterolu) a hemoroidov.


  Spôsob užívania: 2-4 tablety denne zapit 250 ml vody


  Skład 1 tabletki:

  Zloženie 1 tablety:
  ovsená vláknina 150 mg
  repná vláknina 150 mg
  cakanková vláknina 150 mg
  jablcná vláknina 150 mg
  amarantová vláknina 100 mg


  Cena zakupu do 100,- zł. / Cena zakupu nad 100,- zł
  • pakowanie 200 tbl. - 33.2 € | 23.7 €
  freedesign by AGLO solutions 2003, powered by syscom