Tárhelyem
Slovensky English Deutsch Česky Polski Magyar Russian >:   
Oszteoporózis - összeállitás nőknek

Strata kostnej hmoty a zmena mikroštruktúry kostí je spôsobená nepomerom medzi odbúravaním a novou tvorbou kosti. Dôležitou stavebnou súčasťou kostí nevyhnutnou pre pevnosť kostných štruktúr je vápnik. Dôležitou zásobárňou vápnika v organizme sú práve kosti, z ktorých sa odbúrava vápnik pri jeho nedostatku v organizme, pretože vápnik je prvok nepostrádateľný pre život človeka (prudké zvýšenie či zníženie hladiny vápnika v krvi môže ohroziť život). Okrem nedostatočného prívodu vápnika do organizmu môže byť príčinou jeho nedostatočnej hladiny v krvi aj znížené vstrebávanie, čomu napomáha vitamín D. Najviac rizikovým obdobím, v ktorom nastáva zvýšená strata kostnej hmoty, je menopauza. V menopauze nastáva zvýšené odbúravanie vápnika z kostí, čo je spôsobené nedostatkom estrogénov, ktoré priaznivo pôsobia na udržanie vápnika v kostiach. Zvýšené odbúravanie vápnika z kostí znižuje ich pevnosť, čo je príčinou častého výskytu zlomenín.

Zostava pozostáva z následujúcich prípravkov (kliknutím na názov prípravku sa vám zobrazia samostatné informácie o prípravku):
1. Hormonatur nőknek 60 tbl. - navodenie optimálnej hladiny hormónov + zmiernenie problémov v menopauze
2. Megakomplet+ 60 tbl. - multivitamín a multiminerál - vápnik, vitamín D potrebné pre zdravé kostí
3. Gaba fiatalító - navodenie relaxácie po stresujúcej záťaži a optimálna regenerácia, zvýšenie sexuálnej aktivity u mužov a žien, stimulácia tvorby kolagénu a elastínu pre hladkosť, pevnosť a pružnosť pokožky
pružné navodenie upokojujúceho a osviežujúceho spánku, pri strese a depresiách.

Výživové doplnky zahrnuté do systému obsahujú ako hlavné účinné zložky následujúce látky:

Sójové izoflavonoidy sú najvýznamnejšie fytoestrogény – hormónom-podobné látky rastlinného pôvodu, ktoré sú schopné viazať sa na estrogénový receptor a narúšať tak funkciu endogénnych estrogénov v organizme. Sójové izoflavonoidy predstavujú prírodnú náhradu estrogénov bez vedľajších nežiadúcich účinkov a sú schopné viazať sa na estrogénové receptory v tkanivách, ktoré reagujú na hormonálnu substitučnú liečbu.
Estrogény sú nevyhnutné pre udržanie vápnika v kostiach, preto sójové izoflavonoidy ako ich prirodzená náhrada pomáhajú predchádzať vzniku osteoporózy (strata kostnej hmoty spôsobená odbúraním vápnika) a ďalších komplikácií spojených s klimaktériom.
Vápnik je nielen základnou stavebnou zložkou kostného tkaniva, ale tiež je dôležitý pre správnu činnosť srdca, svalov, nervov a zrážacie vlastnosti krvi. Organizmus preto prísne stráži jeho hladinu v krvi a v prípade jej poklesu dopĺňa ju vápnikom z kostí. V prevencii a liečbe osteoporozy je jeho dostatočný príjem absolutnou podmienkou!
Vitamin D3 (cholekalciferol) pomáha pri vstrebávaní vápnika a fosforu, ktoré sú potrebné pre zdravé zuby a kosti. Hrá dôležitú úlohu v správnej funkcii svalov, nervov, rastu buniek a delení kožných a krvných buniek.

Táto základná zostava a spôsob užívania sa optimalizuje podľa diagnózy a príznakov. O výbere najvhodnejších prípravkov sa môžete poradiť s naším poradcom.
Systém modernej starostlivosti Vám ponúka odborné poradenstvo a vedenie. Kontaktovať nás môžete na tel. číslach 02/54 777 561, 02/54 652 712, 0915 781 737, 0904 134 645

Spôsob užívania:
Hormonatur nőknek: 2x denne 2 tablety, zapiť väčším množstvom vlažnej vody pred raňajkami a pred večerou - vysoký obsah vlákniny v strave znižuje absorbciu sójových izoflavonoidov, preto pri konzumácii stravy s vysokým obsahom vlákniny treba mierne zvýšiť dávku
Megakomplet+: 3 tablety 2x denne, najlepšie s jedlom

Összetétel (1 tabletta esetén):


Vásárlási ár 7500,- HUF, -ig. / Vásárlási ár 7500,- HUF, -tól
• csomagolás Zostava - 23.26 € | 19.33 €
freedesign by AGLO solutions 2003, powered by syscom