Tárhelyem
Slovensky English Deutsch Česky Polski Magyar Russian >:   
Menštruáció - menstruáció problémák eltavolitása

Menštruácia je prirodzenou súčasťou reprodukčného cyklu žien. Dĺžka cyklu u váčšiny žien je 28 dní, ale môže sa líšiť z mesiaca na mesiac.
Intenzita problémov pred a počas menštruácie je iná u každej ženy. Kedysi sa predmenštruačný syndróm (skratka PMS) a problémy spojené s menštruáciou pripisovali psychike. Dnes je známe, že tieto zmeny spôsobujú hormóny a chemické zmeny v organizme ženy.

PMS sa objavuje 7-14 dní pred menštruáciou. Prejavy: napätie, podráždenosť, úzkosť, depresie, nevoľnosť až zvracanie, bolesti hlavy a chrbta (najmä v krížovej oblasti), napätie v prsiach, nafúknuté brucho, opuchy prstov a členkov (ako následok zadržiavania vody).

Zostavy prípravkov sú rozdelené na 2 základné zostavy - podľa intenzity symptómov v priebehu menštruácie.

1. základná zostava prípravkov na zmiernenie až odstránenie problémov pri menštruácii (kliknutím na názov prípravku sa vám zobrazia samostatné informácie o prípravku):
1. Hormonatur ženy 60 tbl. - vyrovananie hladiny hormónov a zmiernenie meštruačných bolestí
2. Vápnik horčík zinok žen-šen - podporuje skvalitnenie činnosti mysle a pamäti, nárast vitality a duševnej kondície. Regeneráciu klbov, pokožky, vlasov a nechtov. Je komplexným antioxidantom a pôsobí na odbúravanie tukov.


2. základná zostava prípravkov na zmiernenie až odstránenie problémov pri menštruácii - vážnejšie problémy (kliknutím na názov prípravku sa vám zobrazia samostatné informácie o prípravku):
1. Prsia extra+ 100 tbl. - vyrovnanie hladiny hormónov prirodzeným spôsobom, odstránenie menštruačných bolestí, úprava nepravidelného menštruačného cyklu
2. Megakomplet 60 tbl. - obsahuje válnik a horčík, ktoré sú účinné v zmierňovaní kŕčov


Výživové doplnky zahrnuté do systému obsahujú ako hlavné účinné zložky následujúce látky:
Dioscorea villosa ako prírodná náhrada ženských pohlavných hormónov napomáha udrživavať ich optimálnu hladinu. Vyrovnávaním hormonálnych hladín u mladých žien efektívne napomáha pri zmiernení menštruačných bolestí. Pomáha tiež pri príliš silnom menštruačnom krvácaní a pri odstraňovaní nervozity, nepokoja a zmien nálady pri menštruácii.
Angelika čínska (Angelica sinensis) je rastlina, ktorá sa v tradičnej čínskej medicíne používa stáročia na reguláciu menštruačného cyklu a na zmiernenie menštruačných bolestí a kŕčov. Navodzuje relaxáciu hladkého svalstva maternice pri menštruačných kŕčoch a vyrovnáva hormonálne hladiny reguláciou tvorby ženských pohlavných hormónov, pozitívne vplýva na psychické zmeny spojené s menštruáciu.
Vápnik (kalcium) je minerál, ktorého zvýšený príjem prináša dievčatám a ženám úľavu od bolestí a kŕčov spojených s menštruáciou a pomáha tiež pri odstránení ďalších príznakov spojených s menštruáciou - zmeny nálady, nepokoj, nervozita. Bolesti pri menštruácii sú spôsobené kŕčovitými sťahmi hladkých svalov. Kalcium zmierňuje menštruačné bolesti udržiavaním normálneho tonusu hladkých svalov. Pri nedostatočnom príjme vápnika má svalstvo tendenciu k hyperreaktivite, ktorá môže viesť ku vzniku kŕčov a bolestí. Zvýšený príjem vápnika musí byť doplnený o zvýšený príjem horčíka, bez ktorého organizmus nevie dostatočne absorbovať a zužitkovať prijatý vápnik. Horčík je preto rovnako dôležitý pre udržiavanie normálneho tonusu hladkých svalov a pre zmiernenie bolestí pri menštruácii.


Systém modernej starostlivosti Vám ponúka odborné poradenstvo a vedenie. O výbere najvhodnejších prípravkov sa môžete poradiť s naším poradcom. Kontaktovať nás môžete na tel. číslach 02/54 777 561, 02/54 652 712, 0915 781 737, 0904 134 645

Spôsob užívania:
Hormonatur ženy: 1 - 2 tablety 2x denne počas celého menštruačného cyklu, zapiť väčším množstvom vlažnej vody pred raňajkami a pred večerou - vysoký obsah vlákniny v strave znižuje absorbciu sójových izoflavonoidov, preto pri konzumácii stravy s vysokým obsahom vlákniny treba mierne zvýšiť dávku, mimo cyklu 1 tabletu denne
Megakomlet: 2 tablety 2x denne, najlepšie s jedlom - doporučuje sa začať s užívaním 7-10 dní pred predpokladaným dňom začiatku menštruačného krvácania; mimo cyklu 1-2 tablety denne
Prsia extra+: 2-3 tablety denne počas celého menštruačného cyklu


Pár dní pred menštruáciou a počas nej sa odporúča obmedziť slané, pikantné a pražené jedlá, kávu a čaj (obsahujú kofeín) a konzumáciu alkoholu. Jedzte ryby, obilniny, celozrnný chlieb a cestoviny, ryžu, zemiaky, sójové výrobky a ľahké jedlá.

Összetétel (1 tabletta esetén):


Vásárlási ár 7500,- HUF, -ig. / Vásárlási ár 7500,- HUF, -tól
• csomagolás Zostava 1. - 14.2 € | 10.9 €
• csomagolás Zostava 2. - 30.62 € | 23.56 €
freedesign by AGLO solutions 2003, powered by syscom