Môj košík
Slovensky English Deutsch Česky Polski Magyar Russian >:   
NA PODPORU DÝCHCIEHO SYSTÉMU

Všetky živé tvory na Zemi musia dýchať. Človek nie je výnimka. Dýchanie a zdravý vzduch sú predpokladom prežitia každého jedinca. Tieto fakty jasne potvrdzujú význam dýchania pre život každého z nás. Porucha dýchania znamená vážny zásah do života a zdravia. Bez dostatočného prísunu kyslíka dochádza k vážnym zdravotným problémom a ťažkostiam. Ochorenia dýchacieho systému sú častým problémom v každodennej lekárskej praxi. Chronické, alebo akútne ochorenia dýchacích pľúc a ciest figurujú na prvých priečkach v rebríčkoch chorobnosti. Má viacero príčin.


SÚVISIACE TÉMY:

Akútne zápaly a horúčkovité stavy

Infekcie dýchacieho systému- časté a recidivujúce

DÝCHACÍ SYSTÉM- CIELENÁ ZOSTAVA PRÍPRAVKOV

Akútne respiračné ochorenia nám komplikujú život.
Kto z nás nemal chrípku, či zápal priedušiek ? Asi každý. Problémom je, keď to býva príliš často.  Sezónne respiračné ochorenia vedia poriadne preveriť pripravenosť lekárov a preriediť rady v školských laviciach, poprípade zaťažiť rozpočet Sociálnej poisťovne. Časté PN znamenajú nepríjemné pracovné komplikácie a nemalé finančné straty. Straty pre pacienta, náklady pre zamestnávateľa a pre verejné financie. Otvorené hranice a voľný pohyb osôb predstavujú negatívny epidemiologický pre rýchle šírenie týchto sezónnych epidémií. Pribúdajú stále nové kmene respiračných vírusov a baktérií. Naopak, účinnosť antibiotík neustále klesá. Sezónne respiračné ochorenia predstavujú svojim rozsahom vážny zdravotnícky i epidemiologický problém.

Chronické respiračné ochorenia sú vážny a nepríjemný celoživotný problém.
Astma, alebo CHOCHP sú nepríjemným a neželaným celoživotným spoločníkom. Celoročné alergie sú nepríjemným ochorením. Tí, čo ho majú, vedeli by o tom rozprávať. Pneumológovia a alergológovia denne riešia ich zdravotné problémy so striedavými úspechmi. Hoci vývoj zaznamenal v tejto oblasti dobré výsledky a k dispozícii je kvalitná liečba, napriek tomu chronických ochorení dýchacích ciest neustále pribúda. Náklady stúpajú, pacienti sú odkázaní na celoživotnú liečbu a pravidelné kontroly u lekára.

freedesign by AGLO solutions 2003, powered by syscom