Môj košík
Slovensky English Deutsch Česky Polski Magyar Russian >:   
NA PODPORU ZDRAVEJ POKOŽKY

Pružnosť a pevnosť pokožky zabezpečujú elastínové a kolagénové vlákna, ktoré vytvárajú pevnú a pružnú vystužujúcu sieť pokožky - pri poklese množstva týchto látok starnutím, mechanickou námahou, žiarením sa stráca pružnosť a pevnosť pokožky a výsledkom je tvorba vrások. Až 75% tkaniva pokožky tvorí kolagén. Od 25. roku života sa obsah kolagénu v pokožke znižuje každoročne o 1,5%.

SÚVISIACE TÉMY:

Pokožka- akné, tvorba hnisavých vyrážok spôsobená nadbytkom androgénov

Pokožka-starecké škvrny

Ovisnutá pokožka- zdeformované tvárové línie

Kolagén- strata, nedostatok

Pokožka-tvorba vrások

Pokožka-ekzémy, lupienka (psoriáza)


POKOŽKA- CIELENÁ ZOSTAVA PRÍPRAVKOV

Keď sa hovorí o starostlivosti o suchú alebo citlivú pokožku, zväčša sa debata obmedzuje len na hydratáciu. No i vám sa už iste stalo, že máte pocit, že čím viac sa krémujete, tým viac je pokožka suchšia alebo krémovanie nemá požadovaný efekt. Dermatológovia vedia, že nejde len o mýtus – tento jav skutočne existuje a je oveľa častejší, než si myslíte.

Suchá a citlivá pokožka majú jednu vec spoločnú – narušenú ochrannú hydratačnú bariéru. Ochranná hydratačná bariéra sa nachádza na najvrchnejšej vrstve kože. Je zložená z kožných buniek a lipidov, ktoré držia bunky pri sebe. Úlohou ochrannej bariéry je udržiavať v pokožke vlhkosť, dodávať jej pružnosť a chrániť ju pred prienikom dráždivých látok. Ak je ochranná hydratačná bariéra narušená, dochádza k vysušovaniu a zvýšenej citlivosti pokožky. Mechanické narušenie (napríklad škriabanie), časté umývanie alebo používanie nevhodných kozmetických prípravkov môže spôsobiť oslabenie bariéry.

freedesign by AGLO solutions 2003, powered by syscom