Môj košík
Slovensky English Deutsch Česky Polski Magyar Russian >:   
NA PODPORU MOČOVO-POHLAVNÉHO ÚSTROJENSTVA

Pohlavné orgány alebo pohlavné ústrojenstvo (lat. organa genitalia) je podsystém systém urogenitálneho systému; sústava orgánov, ktorá zabezpečuje rozmnožovanie.

Začiatkom embryonálneho vývoja ho tvorí pôvodne indiferentná zárodočná žľaza, Wolffova a Müllerova trubica a časti prvoobličiek. K rozlíšeniu zárodočnej žľazy na semenník alebo vaječník dochádza až počiatkom 2. lunárneho mesiaca, u mužov trochu skôr ako u žien. Wolffov vývod je základom vývodných pohlavných ciest u mužov, Müllerov u žien.

SÚVISIACE TÉMY:

Obličky-znížená funkcia, kamene
Prostata- nenádorové zväčšenie
Sexuálna aktivita-znížená
Menštruácia-bolestivá
Menštruácia-psychické zmeny spojené s menštruáciou
Zmeny ženského organizmu spojené s obdobím pred a po menopauze
Prsia- nedostatočne vyvinuté

Usmernenie stravovania a pohybových aktivít pri problémoch spojených s menštruáciou

SEXUÁLNA AKTIVITA- CIELENÁ ZOSTAVA PRÍPRAVKOV

Sex je dokonalý, keď skúšate polohy od výmyslu sveta, tešíte sa naň a prináša plnohodnotné uspokojenie. Neviete si predstaviť, že by ste ho nemali. Zrazu prichádza zistenie, že je vlastne na príťaž. Vyprchalo z neho všetko pekné? Je to partnerova chyba, alebo sa niečo zlomilo a libido vyprchalo ako zamilovanie aj z vašich očí? Dá sa ešte vôbec ešte niečo zmeniť, okrem partnera? Testosterón
Treba sa s tým jednoducho zmieriť, testosterón s pribúdajúcom vekom opúšťa ženské telo. Ide síce o mužský hormón, ale hlavný stimulátor sexuálnej túžby. Už chápete, prečo majú chlapi vo všeobecnosti väčší apetít zdieľať s vami plachtu? V mladosti majú ženy dostatok testosterónu, ktorý sa časom vytráca. Jeho žriedlom je častá sexuálna aktivita. Práve ona vie opäť povzbudiť tvorbu tohto hormónu. Problém je, že pri nedostatku je chuť na sex mizivá. Ide o začarovaný kruh a je len na vás, či spravíte prvý krok z kola von.
Partner sa zmenil
Chodil doslova naškrobený a po pár rokoch milostnej praxe poznáte ako trávi, aké zvuky vydáva po fazuli, ako mu cítiť z úst, keď sa zobudí. Vidíte použité ponožky aj trenírky na posteli. Z toho nalešteného gavaliera zostal len tieň, ktorý sa pri šťastí blysne pár razy za rok. Fakt, že partner stratil zo svojho lesku a stal sa z vysnívaného opäť priemerným, mnohým ženám spôsobí znechutenie pritúliť sa a milovať s partnerom, ktorého by si dnes možno ani nevybrali. Skúsite zmeniť optiku, alebo radšej polovičku? Bez toho sa dobrého sexu už nedočkáte.
Stres
Všeobecne sa úzkosť, stres a negatívne pocity podpisujú nielen na predčasných úmrtiach, rakovine, závažných chorobách, ale aj na fakte, že zo sexu sa vytratil pôžitok. Dokonca mnohí hovoria, že práve to by malo byť prvým varovným prstom, že s vaším životom nie je niečo v poriadku. Zdravé telo totiž sex potrebuje a v prípade, že vám je ukradnutý rovnako ako s ním spojené pôžitky, zožierajú vás negatívne emócie. Strata chuti na sex je prvým vedľajším účinkom.
Lieky
Antikoncepcia, ale aj iné lieky môžu zapríčiniť, že to čo bolo donedávna vyhľadávanou aktivitou sa mení na rutinu, ktorú by ste si zo života najradšej vyškrtli. Zdôverte sa svojmu lekárovi. Nájde terapiu, ktorá pomôže ako telu, tak aj sexu.

PROSTATA- CIELENÁ ZOSTAVA PRÍPRAVKOV

Väčšinu ochorení prostaty, až 80 % prípadov, predstavuje benígna prostatická hyperplázia, teda nezhubné ochorenie prostaty. Tento problém nie je bežnou súčasťou života muža s pribúdajúcim vekom. Problém nastáva vtedy, keď sa prostata v dôsledku starnutia začne zväčšovať.

PRSIA- CIELENÁ ZOSTAVA PRÍPRAVKOV

Sú veľké prsia naozaj dôležité?
Ak sa každý deň zhrýzate pri pohľade do zrkadla, skúšate si rôzne podprsenky a želáte si, aby ste mali väčšie prsia, zastavte sa. Je akousi „špecialitou“ ľudí všeobecne chcieť to, čo práve nemajú. Uvedomte si, že koľko ľudí, toľko chutí a láska nie je závislá od veľkosti pŕs. Áno, môžete ísť na plastickú operáciu, ale pamätajte na to, že s ňou sú spojené aj riziká.

MENŠTRUÁCIA- CIELENÁ ZOSTAVA PRÍPRAVKOV

Bolestivá menštruácia, odborne nazývaná aj dysmenorea, niektorým ženám každomesačne znepríjemňuje život. Často nadväzuje na širší komplex problémov, ktorým sa hovorí aj predmenštruačný syndróm – súbor ťažkostí začínajúcich sa ešte pred samotným začiatkom krvácania. Bolesti a kŕče v podbrušku, v krížoch, stehnách, dokonca priamo pri vstupe do pošvy, často ich sprevádza hnačka alebo, naopak, zápcha, bolesti hlavy, nechutenstvo alebo pažravosť, celková nevoľnosť  – to sú príznaky bolestivej menštruácie. Niekedy sa problémy s „mesiačikmi“ začínajú už niekoľko dní pred samotným začiatkom pravidelného mesačného krvácania v rámci tzv. predmenštruačného syndrómu. Žena má nafúknuté brucho, cíti napätie v prsníkoch, v organizme sa jej hromadí voda, má výkyvy nálad. Najväčšie problémy s bolestivou menštruáciou sa obyčajne vyskytujú počas prvých 12 – 24 hodín krvácania až v priebehu prvých troch dní. Môžu sa navyše meniť od jedného cyklu k druhému, pričom stupeň bolesti nie je vždy rovnaký.

MENOPAUZA- CIELENÁ ZOSTAVA PRÍPRAVKOV

V určitom veku, spravidla medzi 45. – 54. rokom života, prestávajú vaječníky plniť svoju funkciu, pre ženu končí menštruácia, čo znamená, že už nemôže otehotnieť. Obdobie posledného krvácania sa nazýva menopauza (aleboho hovorovo „prechod“) a mnohé ženy ju zvyčajne prežívajú ťažko – pre nepríjemné príznaky, ktoré toto obdobie sprevádzajú. Podpisuje sa pod ne pokles hladiny estrogénov v krvi.

OBLIČKY- CIELENÁ ZOSTAVA PRÍPRAVKOV

Obličky plnia hneď niekoľko životne dôležitých funkcií: zbavujú krv močoviny a kreatinínu, udržiavajú stále vnútorné prostredie - stálu koncenctráciu minerálov, pomáhajú udžať normálny krvný tlak, udržiavajú stálu kyslosť vnútorného prostredia, pomáhajú vytvárať červené krvinky, udržiavajú objem celkovej vody v tele, produkujú niekoľko dôležitých hormónov, tvorí sa v nich vitamín D, ktorý je nevyhnutný pre zdravé a pevné kosti.

freedesign by AGLO solutions 2003, powered by syscom