Môj košík
Slovensky English Deutsch Česky Polski Magyar Russian >:   
NA UDRŽANIE ZDRAVÝCH ZUBOV

Príznaky: drsné zuby ako šmirgľový papier, veľa pórov v zuboch, zub reagujúci bolesťou na chlad, teplo, príliš sladké alebo kyslé jedlá 

ODPORÚČANÉ PRÍPRAVKY:

DENTOREMIN 1

DENTOREMIN 2

STÉVIA

ZUBY- CIELENÁ ZOSTAVA PRÍPRAVKOV

Zuby ako zrkadlo zdravia

Už starí Babylončania sa pred tritisíc päťsto rokmi dôkladne starali o svoje zuby. Na ich čistenie používali špeciálne upravené drievka. Bolesťami zubov totiž ľudstvo trpí už odpradávna a ich liečba prešla dlhým vývojom. Aj keď starostlivosť o chrup je známa od nepamäti, my sa o svoje zuby staráme pramálo. Nie je to tak dávno, keď zuby Slovákov patrili k najhorším v únii.

Situácia nie je lepšia ani dnes. "Pri analýze údajov z Úradu zdravotníckych informácií a štatistiky za rok 2011 sme zistili, že na Slovensku vo vekovej kategórii detí od 0 do 14 rokov ešte nikdy nebolo u zubného lekára 34,3 percenta detí,“ približuje situáciu profesorka Neda Markovská, hlavná odborníčka ministerstva zdravotníctva pre zubné lekárstvo. "Väčšina ľudí absolvuje takzvanú preventívnu prehliadku alebo navštívi zubného lekára až v prípade akútneho stavu. Jednoznačne teda prevenciu zanedbávame. Mnohí si neuvedomujú, že zdravá ústna dutina znamená aj celkové zdravie. Zubný kaz a zápalové ochorenia parodontu negatívne ovplyvňujú celkový zdravotný stav,“ konštatovala.


 freedesign by AGLO solutions 2003, powered by syscom