Môj košík
Slovensky English Deutsch Česky Polski Magyar Russian >:   
VITAMÍN B12 100tbl. NOVINKA

Názvy výrobkov a popis na etiketách sú neplatné, boli zmenené na základe nariadení Európskej komisie.

Doplnok výživy na podporu pamäte a koncentrácie, dobrej nálady, je nositeľom životnej energie, chráni pred zápalom žíl, pozitívne vplýva na fungovanie centrálneho nervového systému a pri liečbe sklerózy multiplex, je nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek, pôsobí proti  zhubnej anémii, spolu s kyselinou listovou znižuje hladiny homocystínu.


Zdrojom Vitamínu B12 je pre človeka potrava živočíšneho pôvodu, hlavne: mäso, ryby, mlieko a mliečne výrobky, vajcia.

VITAMÍN B12 je vstrebávaný v tenkom čreve a tento proces je podmienený prítomnosťou zvláštneho "vnútorného faktoru", ktorý je vytváraný nástennými bunkami žaludočnej slizncie. Tento vitamín bol z radu vitamínov objavený ako posledný. Začiatkom minulého storočia bola pstrachom choroba nazývaná zhubná anémia, na ktorú v dôsledku nedostatku červených krviniek zomieralo veľa ľudí. V roku 1922 George Nyot Whipple z univerzity v Rochesteri objavil, že psy postihnuté touto chorobou sa vyliečili vysokými dávkami hovädzej pečene. K pokusom sa pridali aj ďalší dvaja lekári- George Minot a William Murphy, ktorí podávali pacientom 250g pečene denne. Všetkým trom lekárom, ktorí sa zúčastnili na výskume, udelili Nobelovu cenu. Až v roku 1947 izzolovali kryštalickú červenú substanciu- Vitamín B12 alebo kobalamín, niekedy nazývaný červený vitamín. Tohto vitamíu potrebuje človek za celý život množstvo zodpovedajúce veľkosti zrna obilia, ale jeho účinok na organizmus je obdivuhodný.


Spôsob užívania: 1tbl denne zapiť tekutinou

Systém Tachyon- nenahradzuje lekársku starostlivosť, zhromažďuje skúsenosti pacientov a lekárov, liečiteľov a najnovšie poznatky v oblasti výživových doplnkov dôležité pre úspešnú starostlivosť o seba. Využíva skúsenosti a spolupracuje so svetovými organizáciami zameraných na ochranu zdravia.

Všetky získané poznatky konzultujte prosím pred ich uplatnením s kvalifikovaným odborníkom.

Zloženie:

Vitamín B12 500mcg
Cena pri nákupe do 29,- € / Cena pri nákupe nad 29,- € vrátane SUPER AKCIA !!!.
balenie 100tbl. - 5.2 € | 4.4 €
freedesign by AGLO solutions 2003, powered by syscom