Môj košík
Slovensky English Deutsch Česky Polski Magyar Russian >:   
CHOLESTEROL

Cholesterol
Cholesterol je látka, ktorá sa nachádza vo väčšine tkanív nášho organizmu a je tvorení predovšetkým našim stravovaním. Pre náš organizmus je nutný, pretože je prekurzorom určitých hormónov, medzi ktorými je prirodzený kortizol, ktorý bojuje s infekciami, žlčovéými solami, ktoré napomáhajú tráveniu tukov, sexuálne hormóny sú nutnou zložkou pre bunkovú membránu. Nebezpečenstvom je mať príliš veľa "zlého" cholesterol, pretože ten môže viesť k zvýšenému riziku kardiovaskulárnych ochorení. Je preto dôležité, aby sa kontroloval.

Čo robiť?
Ak máte hladinu cholesterolu, ktorá je príliš vysoká, budete musieť dodržiavať diétu s nízkym obsahom tuku. Telu môžete pomôcť niektorými rastlinnými účinnými látkami, ktoré vám pomôžu znížiť hladinu cholesterolu rýchlejšie.

Ak chcete znížiť exogénny cholesterol. Exogénny cholesterol pochádza z vaječných žĺtkov, mäsa, vnútorností a mliečnych výrobkov. Vyskytuje sa v dvoch variantoch: jeden je viazaný na mastné kyseliny (hovoríme im sterides), druhý nie je fixný, takže hovoríme o voľnom cholesterole. Ak chcete pomôcť znížiť exogénny cholesterol, budete musieť prejsť na diétu s nízkym obsahom cholesterolu.
Ak chcete regulovať endogénny cholesterol. Endogénny cholesterol je tvorený v pečeni z acetyl koenzýmu A. Ale pečeň môžete tiež zotaviť cholesterolom, ktorý cirkuluje v krvnom riečisku, je tranformovaný a použitý znova.
Ak chcete regulovať hladinu triglyceridov. Triglyceridy sú neutrálne tuky a dôležitým zdrojom energie pre telo. Triglyceridy sú v našom krvnom obehu syntetizované z potravín alebo v pečeni. Avšak príliš veľa triglyceridov môže byť pre naše zdravie nebezpečné.Navrhujeme nasledovné balíčky doplnkov výživy:Cholesterol všeobecne - zostava prípravkov

Často sa hovorí o dobrom HDL, ktorý nespôsobuje takmer žiadne riziko a zlom cholesterole LDL, ktorý tvorí zálohy a stáva sa nebezpečným. V neposlednom rade nesmieme zabúdať ani na triglyceridy, ktoré sú tiež tuky, a nachádzajú sa v našej krvi. viac info.

balenie 3 prípravky - 33.9 € | 26.7 €
Exogénny cholesterol- zostava prípravkov

Exogénny cholesterol pochádza z vaječných žĺtkov, mäsa, vnútorností a mliečnych výrobkov. Vyskytuje sa v dvoch variantoch: jeden je viazaný na mastné kyseliny (hovoríme im sterides), druhý nie je fixný, takže hovoríme o voľnom cholesterole. viac info.

balenie 3 prípravky - 26.7 € | 20.6 €
Endogénny cholesterol- zostava prípravkov

Endogénny cholesterol je tvorený v pečeni z acetyl koenzýmu A. Ale pečeň môžete tiež zotaviť cholesterolom, ktorý cirkuluje v krvnom riečisku, je tranformovaný a použitý znova viac info.

balenie 3 prípravky - 24.1 € | 18.5 €
Triglyceridy- regulácia hladiny- zostava prípravkov

Triglyceridy sú neutrálne tuky a dôležitým zdrojom energie pre telo. Triglyceridy sú v našom krvnom obehu syntetizované z potravín alebo v pečeni. Avšak príliš veľa triglyceridov môže byť pre naše zdravie nebezpečné. viac info.

balenie 3 prípravky - 26.3 € | 20.3 €
freedesign by AGLO solutions 2003, powered by syscom