Môj košík
Slovensky English Deutsch Česky Polski Magyar Russian >:   
SLIZNICA - ZOSTAVA PRÍPRAVKOV

Zápal prínosových dutín je zvyčajne komplikáciou infekcie dýchacích ciest. Ochorenie nepostihuje dojčatá, pretože prínosové dutiny sa vyvíjajú vekom.

K prínosovým dutinám patria:
  • čelové dutiny
  • čuchové dutiny
  • čelustné dutiny

Ide o systém dutín a dutiniek v kostenej časti tváre vyplnených vzduchom, ktoré sa nachádzajú okolo nosovej dutiny a ktorých vývody do nej ústia.


Zápal prínosových dutín je zápal sliznice jednej alebo viacerých prínosových dutín. Hovoríme mu Sínusitída.

Sínusitída je väčšinou komplikáciou zápalu dýchacích ciest, zväčša vírusového. Vírusom napadnutá sliznica dutín je zdúrená, opuchnutá a tvorí sa hlien, belavý, vodnatý. Opuch sliznice spôsobí upchatie odtoku hlienov. Dutina sa plní hlienom, tlak hlienov v upchatej dutine spôsobuje bolesť. V takto poškodenej dutine sa uplatní funkcia baktérií, ktoré zvýrazňujú zápal a hlieny sa stávajú hnisavými (žlté, zelené).


Príznakmi zápalu prínosových dutín: pocit upchatého nosa so zelenými al. žltými hlienmi, ktoré z nosa vytekajú alebo stekajú po zadnej strane hltana, dieťa ich prehltáva, vykašliava, môžu spôsobovať aj bolesti hrdla, dýchanie ústami, nosová reč, chrápanie, mierne zvýšená teplota, zhoršené dýchanie, dráždivosť alebo nadmerná únava, bolesti hlavy, zhoršená chuť do jedla. ZOSTAVA PRÍPRAVKOV: Kyselina Hyalurónová 100tbl.


KYSELINA HYALURÓNOVÁfunguje v medzibunkových priestoroch ako špongia. Vzhľadom na svoje fyzikálno-chemické vlastnosti má výraznú hydratačnú schopnosť. Je prirodzenou súčasťou sliznice nosa. V dýchacích cestách udržiava vlhké prostredie, znižuje opuch a mierni zápal. Prípravky s obsahom kyseliny hyalurónovej pomáhajú pri ochoreniach horných i dolných dýchacích ciest. Prípravok Kyselina Hyalurónová obsahuje aj účinnú látku Vitamín C, jeho nedostatok spôsobuje krvavé opuchy, ktoré sú spojené s bolesťami a krvácaním zapálenej sliznice. Vitamín D v prípavku- jeho nedostatok spôsobuje, že sú deti často zdĺhavo choré, majú časté infekcie dýchacích ciest, oneskorený psychomototický vývoj a trpia málokrvnosťou.


Doporučenie:  Kvapky s obsahom morskej vody taktiež uvoľňujú dutiny a môžu napomôcť liečbe.

Zloženie:


Cena pri nákupe do 29,- € / Cena pri nákupe nad 29,- € vrátane SUPER AKCIA !!!.
balenie 1 prípravok - 14.1 € | 10.8 €
freedesign by AGLO solutions 2003, powered by syscom